XVI. ročník – 2015

16. ročník Posázavského triatlonu se opět vydařil, jak taky jinak. Bylo krásně slunečno, takže se všichni opřeli do pedálů vyloženě s chutí. Dostavili se staří známí kamarádi, kteří se účastní každoročně, ale přijeli i nováčci. Těmi byli Irena s Mirkem a Mářa. Také Jirka s Monikou jeli „závod“ prvně. Sice se účastnili loňského ročníku, ale to byl jubilejní, tudíž nezávodní. U Ireny a Monči se probudil soutěžní duch, všem přítomným dámám to nandaly a skončily na stupních vítězů. Rychleji jela jen Anička, která ač sličná mladá dáma, soutěžila v kategorii mužů. No popravdě, na kategorie se ten náš „závod“ nedělí, pouze na kratší – 32 km a delší trasu – 45 km. Z toho myslím celkem logicky vyplývá, že až na cílevědomé jedince, si kratší trasu volí ženy. Letos podal výborný výkon nejmladší účastník, devítiletý David Barth, který s tátou absolvoval dlouhou trasu. Plavání jsme tentokrát vynechali. Důvod byl prostý, nikomu, kromě Ondry, se do řeky lézt nechtělo. A běh měli všichni rychle za sebou, protože na ohni se už točily kýty a lákaly svou vůní k ochutnání. Odpoledne a večer jsme strávili příjemným klábosením o všem možném. S radostí jsme oslavili dvě výročí seznámení. Hanka se Standou 10 let a Lucka s Lubošem 6 let! Jsme moc rádi, že naprosto náhodně vznikl takovýto vedlejší produkt našeho posázavského setkávání. Jen tak dál přátelé, seznamujte se, zamilovávejte, pokud možno teda ti nezadaní! Těšíme se na vás zase za rok.